liczniki odwiedzin Nowości

Książki

Rosicka-Jaczyńska Katarzyna "Ołówek"

 

Ania

 

Maciej Drzewicki, Grzegorz Kubicki

 

Biografia Anny Przybylskiej pokazanej, nie od strony celebrytki, ale od strony zwyczajnej dziewczyny, której nie zmieniła sława. Zmarła trzy lata temu. O pozostaniu aktorką marzyła od przedszkola. Gdy pojawiła się w polskim kinie , od razu stała się fenomenem. Chociaż nie umiała, ale uwielbiała śpiewać. Raz mówiła, że poza aktorstwem nie ma pomysłu na życie, innym razem, na pierwszym miejscu stawiała rodzinę. Spieszyła się tak, jakby czuła, że to wszystko nie może zbyt długo trwać.

tekst L.Gancarz

źródło okładki: internet

Przeznaczeni - Grochola Katarzyna

 

 

 Karolina Wilczyńska

 

Dom pełen słońca

 

Kolejny tomStacji Jagodno, w którym obserwujemy losy poznanych już i nowych bohaterów. A dzieje się sporo, konflikty, kryzysy, tęsknoty… W urokliwym Jagodnie pojawi się nowa postać - Sylwia, a mieszkańcy odkryją kilka ciekawych rzeczy – dlaczego Zuzanna tak kibicowała Marzenie i Jankowi? Czy Łukasz przeczyta przypadkiem odnaleziony pamiętnik? Jaką tajemnicę skrywa leśna kapliczka?

 

 

oprac.LGancarz

źródło okładki: Internet

Zielone koktajle

 

McCartney Paul

Poniedziałki bez mięs      

Wielu z nas nie wyobraża sobie posiłków bez mięsa. Jednak nie tylko korzyści zdrowotne wypływają z ograniczenia mięsa, warto dodać, że rocznie zabija się 60 miliardów zwierząt…Pomijając te ważne aspekty, autorzy proponują wiele szybkich i zdrowych przepisów, które mogą być wykorzystane przez każdego z nas . W każdej z 4 części, odpowiednio do pór roku, znajdują się przepisy z sezonowymi warzywami i owocami. I tak, na każdy z 52 tygodni jest zaplanowany jadłospis. Może warto spróbować?

 

 

 

Oprac.LGancarz

źródło okładki: Internet

Historia pszczół - Maja Lunde


 

Daniel Silva

 

Czarna wdowa

 

Powieść szpiegowska.Kiedy w zamachu na uczestników międzynarodowej konferencji, eksplodowała bomba, siła eksplozji wyrwała krater o głębokości sześciu metrów. Na wiele godzin zamarło życie w mieście. W całej dzielnicy pękły gazociągi, a wagony metra wykoleiły się. Zginęło wielu przypadkowych przechodniów. ISIS zapowiada kolejne zamachy. Zwerbowani ochotnicy przez strony internetowe, nie dają się rozpoznać żadnemu wywiadowi. Agent, który od wielu lat tropi terrorystów, postanawia wybierać do współpracy kobietę, która musi przeniknąć w szeregi wroga.

 

 

oprac.LGancarz

źródło okładki: Internet

 

Sieć rozkwitającego kwiatu - Lisa See

Lisa See. Sieć rozkwitającego kwiatu

 

Moje córki krowy - Kinga Dębska

 

Joanna Bątkiewicz-Brożek

 

Jezu, Ty się tym zajmij! o. Dolindo Ruotolo. Życie i cuda

 

Mistyk , Dolindo Ruotolo, to kapłan, któremu Jezus podyktował jedną z najskuteczniejszych chrześcijańskich modlitw. Słowa modlitwy, które kapłan usłyszał od Jezusa mają bowiem potężną moc. Był niezwykle ceniony przez o. Pio, który często odsyłał do niego penitentów. Z powodu oskarżeń przez nieprzychylne mu osoby, był prześladowany i na 16 zakazano mu sprawowania Eucharystii. Mimo to nigdy nie odwrócił od Kościoła. Warto sięgnąć po tą poruszającą książkę

 

 

źródło okładki:Internet

oprac.LGancarz