liczniki odwiedzin Komputerowy kurs języka angielskiego w bibliotece
poniedziałek, 07 styczeń 2013 09:43

Komputerowy kurs języka angielskiego w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Lisiej Góra oraz filie biblioteczne w: Łukowej, Nowych Żukowicach, Starych Żukowicach i Zaczarniu - zapraszają wszystkich chętnych ! - zarówno dla nastolatków, studentów, jak i osoby starsze. Osoby z którymi angielski jest potrzebny w obecnej pracy, jak i tych, którym dzięki znajomości angielskiego będzie łatwiej znaleźć zatrudnienie. Wszystkich, którzy niezależnie od wieku, wykształcenia, miejsca zamieszkania i wykonywanego zawodu po prostu chcą mówić po angielsku, na bezpłatny komputerowy kurs języka angielskiego dla dorosłych angielski123.pl.

Biblioteka otrzyma bezpłatny dostęp do kursu angielski123.pl do 31 sierpnia 2013 z możliwością automatycznego przedłużenia. O dokładnej dacie, zainteresowani zostaną powiadomieni osobiście. Kurs jest przeznaczony dla osób, które dopiero zaczynają uczyć się angielskiego lub znają jego podstawy.

Kurs angielski123.pl jest skonstruowany tak, aby jego użytkownik uczył się myśleć po angielsku. Składa się z czterech poziomów, podzielonych na 22 lekcje. Zawiera ponad tysiąc interaktywnych ćwiczeń, takich jak dialogi, gry czy fotolekcje. System weryfikuje poprawność ich wykonania i pozwala na bieżąco monitorować postępy w nauce. Osoba korzystająca z kursu ma także możliwość samodzielnego sprawdzania poprawności wypowiadanych słów – do obsługi wystarczy mikrofon i słuchawki.

Przejście całego kursu zajmuje rok – zakładając, że uczestnik będzie uczył się w bibliotece dwa razy w tygodniu. Taki rytm jest najbardziej efektywny i przynosi najlepsze rezultaty. W przypadku poprawnego wykonania ponad 80% poleceń dostępnych w ramach jednego poziomu, uczestnik otrzymuje certyfikat osiągnięcia danego poziomu biegłości według Rady Europy.

Każdy, kto przyjdzie do biblioteki, może skorzystać z kursu samodzielnie. Jeżeli nigdy nie uczył się angielskiego, może rozpocząć naukę od początku, od pierwszego poziomu. Jeżeli zna podstawy, może wybrać poziom trzeci lub czwarty – dla średniozaawansowanych.

Biblioteka otrzymała dostęp do kursu bezpłatnie, dzięki udziałowi w projekcie „Angielski 123 w bibliotece”. To wspólne przedsięwzięcie firmy Funmedia i Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, która prowadzi Program Rozwoju Bibliotek. Funmedia udostępnia bezpłatnie bibliotekom także kurs języka angielskiego dla dzieci funenglish.pl, z którego do tej pory korzysta ponad 900 bibliotek z całego kraju.

Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: (14) 6784-321 lub pisząc na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.