liczniki odwiedzin Wakacyjne czytanie - najlepsze na głowy zresetowanie
piątek, 06 lipiec 2018 15:28

Wakacyjne czytanie - najlepsze na głowy zresetowanie

Written by 

Cykl wakacyjnych zajęć – 2018,

w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lisiej Górze, rozpoczęliśmy 04 lipca. Spotkania łączymy ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości. Do głośnego czytania, wybraliśmy z bogatych zbiorów Biblioteki książkę Małgorzaty Strękowskiej - Zaremby pt. „Marszałek Józef Piłsudski” z serii Polscy Superbohaterowie.

Tradycyjnie, wakacyjne spotkania są urozmaicone: warsztaty artystyczne, konkursy, gry i zabawy. Będziemy eksperymentować, poznawać, rywalizować oraz realizować własne pomysły.  

Na pierwszym wakacyjnym spotkaniu, wykorzystaliśmy … kamienie. Uczestnicy podzieleni na grupy, mieli za zadanie ułożenia kompozycji pt. „Zabierz książkę na wakacje” a następnie wykonania zdjęcia. Kolejnym zadaniem było stworzenie obrazu z wykorzystaniem kamieni i domalowania, współgrających obrazów. Ozdabiano też pojedyncze kamienie. W końcu też, wykorzystano je do gry w „klasy”, podwórkowej zabawy z przed lat.

W kolejnym zadaniu, trzeba było popisać się szybkim myśleniem  i mówieniem. Familijna gra zatytułowana „Pięć sekund”, wymaga aby  w ciągu 5 sekund gracz wymienił 3 rzeczy – zgodnie z treścią zadania na karcie. Każdy mógł zmierzyć się z czasem, który odmierzał specjalny czasomierz. Podczas zabawy, uczestnicy mieli okazję wykazać się ogólną wiedzą i bawić wyśmienicie.

Zapraszamy wszystkich miłośników książek na kolejne spotkanie. 

LG