liczniki odwiedzin Pasowanie na czytelnika
poniedziałek, 18 czerwiec 2018 11:05

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Łukowej,

złożyli uroczystą przysięgę i zostali włączeni w poczet czytelników. Starsi koledzy, pod okiem bibliotekarki z biblioteki szkolnej, przygotowali ciekawą inscenizację, wcielając się w rolę aktorów. Młodzi czytelnicy otrzymali pamiątkowe książki oraz dyplomy.                                                                                                             Bibliotekarka z biblioteki publicznej, próbując zachęcić do częstszego sięgania po książkę, przeczytała baśń „Księżniczka Różyczka” i opowiedziała o korzyściach płynących z czytania książek. Ponadto młodzi czytelnicy wraz z wychowawcą zostali zaproszeni do biblioteki publicznej. Dowiedzieli się, jak powstaje książka i sami próbowali wcielić się w rolę autorów i ilustratorów.      Dzieci otrzymały też zakładki do książek i pamiątkowe długopisy.